Poradniki metodyczne - właściwe wsparcie nie tylko dla nauczyciela!

Praca nauczyciela jest tak naprawdę bardzo ambitnym i wymagającym zajęciem. Nie tylko bowiem musi on posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu prowadzonego przedmiotu, którą trzeba stale doskonalić i aktualizować. To przede wszystkim wysoce rozwinięte umiejętności społeczne, z zakresu funkcjonowania w grupie, wystąpień publicznych oraz prezentacji materiału. Jednakże, co najważniejsze, to umiejętność pracy z odbiorcami treści, czyli dziećmi.

Każde z nich wymaga indywidualnego podejścia i każdemu trzeba poświęcić określoną ilość czasu, żeby właściwie przekazać informacje i wypracować odpowiedni poziom wiedzy danego ucznia.

Dlatego też, w tym bardzo trudnym zadaniu, warto wesprzeć się, poprzez wdrożenie odpowiedniego podejścia i systemu pomocy metodycznych, które znacznie ułatwiają nauczanie. A te obecnie oferują ogromny wybór, więc zdecydowanie jest na co postawić, niezależnie od swoich indywidualnych potrzeb. Okazuje się, że w głównej mierze są to dwa, dość kluczowe obszary, które zagospodarowuje nasza oferta.

Poradniki metodyczne - właściwa praca z dostarczonymi materiałami

O ile wiedza samego nauczyciela często nie podlega dyskusji - jest ona stale rozwijana i systematyzowana przez kursy oraz codzienną pracę z materiałem, o tyle sama praca z konkretnymi źródłami wiedzy, nie zawsze jest przyjemna. Twórcy podręczników, choć często konsultują ich tworzenie i zmiany, to nadal nie reprezentują bezpośrednio potrzeb nauczycieli. Nie zawsze wiemy zatem, co autor ćwiczenia lub podręcznika miał na myśli i jak to dobrze wykorzystać do nauki. Dlatego też warto w tym względzie się wspierać, poprzez wdrażanie właściwych pomocy metodycznych.

Większość podręczników i zeszytów ćwiczeń wypuszcza również odpowiednie wsparcie dla nauczycieli, w postaci poradników, gotowych skryptów i konspektów oraz opracowań ćwiczeń. Dzięki temu, czas poświęcany na przygotowywanie lekcji, może być spożytkowany w sposób maksymalnie efektywny. Ku zadowoleniu wszystkich stron, gdyż nauczyciele wykorzystują poradniki metodyczne, by ułatwić sobie pracę, a uczniowie mają pewność, że materiał został odpowiednio opracowany i czeka ich mniej pracy własnej w domu, by nadrobić odpowiednie informacje.

Dlatego warto zapoznać się z ofertą naszych pomocy metodycznych i wybrać sobie odpowiednie opracowanie, które ma po prostu ułatwić codzienną pracę. 

Poradniki metodyczne - nie tylko wsparcie podstawowe, ale również rozwój metod pracy

Poradniki metodyczne to jednak znacznie szersza kategoria, niż same wsparcie pracy bezpośrednio z pomocami naukowymi i materiałem. To również zestaw opracowań z zakresu metod przekazywania wiedzy, lub pracy z dziećmi, wymagającymi szczególnego podejścia. Do tej kategorii należą również różne opracowania, jak radzić sobie z trudnymi tematami - przemocą, dręczeniem i wieloma innymi. To bardzo bogate wsparcie warsztatu pracy nauczyciela, który w ten sposób zyskuje wiedzę z zakresu kompetencji miękkich i może znacznie lepiej wspierać uczniów we wszechstronnym rozwoju. Ponadto lepiej zareaguje on na odpowiednie kryzysy.

A ponieważ praca nauczyciela to ciągłe doskonalenie się i poznawanie nowych, skuteczniejszych metod pracy oraz nauczania, warto wiedzieć, w jaki sposób pozostawać na bieżąco. Dziś nie jest to zbyt trudne, ponieważ wiele rozwiązań można znaleźć w jednym miejscu. Zawsze dbamy zatem o to, by nasza oferta była odpowiednio rozbudowana i odpowiadała na jak najszerszą grupę potrzeb. Znajdziesz więc tutaj różne poradniki metodyczne, z bardzo szerokiego zakresu.

 

150 ZABAW RUCHOWYCH 150 ZABAW RUCHOWYCH
Producent: HARMONIA
Cena: 37,47 zł
szt.
zobacz więcej
JAK ZACHĘCAĆ DO CZYTANIA GWO JAK ZACHĘCAĆ DO CZYTANIA GWO
Producent: GWO
Cena: 19,70 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Polecamy specjalnie dla Ciebie!
Promocje
KOLOROWANKA. DINOZAURY, PRACA ZBIOROWA
KOLOROWANKA. DINOZAURY, PRACA ZBIOROWA
3,41 zł 2,98 zł
szt.
RANY KAMIENI, SIMON BECKETT
RANY KAMIENI, SIMON BECKETT
30,01 zł 19,82 zł
szt.
HISTORIA LO 1 PODR. ZP CZ.2 W. 2019 OPERON
HISTORIA LO 1 PODR. ZP CZ.2 W. 2019 OPERON
28,35 zł 26,33 zł
szt.
CIAŁO KOBIETY, MĄDROŚĆ KOBIETY
CIAŁO KOBIETY, MĄDROŚĆ KOBIETY
52,90 zł 52,90 zł
szt.
ZAPISKI Z KRÓLESTWA, PRZEMYSŁAW RUDZKI
ZAPISKI Z KRÓLESTWA, PRZEMYSŁAW RUDZKI
21,04 zł 21,04 zł
szt.
TURLUTUTU, GDZIE JESTEŚ? TW, HERVE TULLET
TURLUTUTU, GDZIE JESTEŚ? TW, HERVE TULLET
21,76 zł 20,85 zł
szt.
AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. KWARKI!, RUTH SPIRO
AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. KWARKI!, RUTH SPIRO
14,37 zł 13,78 zł
szt.
GREEN FOOD. ZIELONO ZNACZY ZDROWO, PRACA ZBIOROWA
GREEN FOOD. ZIELONO ZNACZY ZDROWO, PRACA ZBIOROWA
22,26 zł 22,26 zł
szt.
SKOCZKOWIE, DARIUSZ JAROŃ
SKOCZKOWIE, DARIUSZ JAROŃ
30,09 zł 25,28 zł
szt.
JĘZYK ANGIELSKI. EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
JĘZYK ANGIELSKI. EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
9,05 zł 9,05 zł
szt.
RAMEN W DOMU, BRIAN MACDUCKSTON
RAMEN W DOMU, BRIAN MACDUCKSTON
27,83 zł 26,67 zł
szt.